+90 212 513 16 67
Uzay Exclusive
Favorilere Ekle
Yeni
  • CONTES2022012
  • Contes de Parfums

Contes de Parfums Salalah Edp 100 ml & Mum 70 g Set

8.800,00
VAR
  • Fırsat Ürünü
  • Ücretsiz Kargo

Julien Rasquinet – Salalah
Çiçekli Ud
Parfüm Kökleri


Geleneksel Arap parfümüne ve Arap kültürüne olan tutkusu yadsınamazdı. Umman'a yaptığı yolculuk, buhurun eski evine yapılan bir hac yolculuğuydu. Umman'ın güney şehri Salalah gerçek bir ikilemdir. Yemyeşil dağlık bitki örtüsü, doğal şelaleler ve ılımlı sıcaklıkların zıt dünyası ile. Muson veya 'khareef' yaz aylarında bu doğal vahada yetişen meyveler ve çiçeklerle rengarenk bir manzara. Baş döndürücü baharatlarla dolu samimi, hareketli yerel pazar, burun için daha yumuşak bir yastık sunan kuru kayısı, gül yaprakları, gül ve portakal sularının tatlı kokusuyla tezat oluşturuyor. Taze meyveler: erik, ananas, muz ve mango mutlak lezzeti temsil eder. Sonra ona çarptı, dar pazar sokaklarındaki Arap bakhuuru, agarwood (ud) ve sığla dumanıyla iç içe geçmiş sıcak akşam havası tutkusunu, hayal gücünü ve duygularını ateşliyor. Bir anda yüzyıllar öncesine, Salalah'ın gösterişli buhur çağına hakimiyetine gider ve bir kez daha UNESCO buhur alanına yaptığı unutulmaz ziyareti yeniden yaşar.


Arap parfümüne, kültürüne ve kökenlerine duyulan gerçek sevgi ve tutkuyla, tarihin en önemli buhur şehirlerinden birine yapılan bir gezi, Julien ve onun önemli parfüm kökleri için bir keşifti.

Arap koku felsefesi günümüzün güzel kokusuna yeniden yaratıldı. Lüks bir şekilde saran TÜRK GÜLÜ ve PACHOULİ'nin kalbine yumuşak bir çiçek girişi sunan zarif ERİK ve GÜL ile açılış. Kusursuz OUD, yumuşak ve rahat LABDANUM ve taze, baharatlı GURJUN'un zengin, odunsu temel notaları, Arap köklerinin bu modern yaratımının zarif yuvarlak zarafetini, gücünü ve derinliğini daha da yineliyor.

TOP Erik, Gül Esansiyel
ORTA Türk Gülü Mutlak, Paçuli Kalp
BASE Oud, GurjunAlatus Balsam, Labdanum Resoid

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Uzay Exclusive Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.